Witaj ! Anonimowy

opony bezdętkowe

Re: opony bezdętkowe

Postprzez 666krolik » 28 lut 2021, o 18:06

Witam,
Mam taki dylemat. Kupiłem DF, dodatkowo dostałem do niego fabrycznie nowe opony bezdętkowe Stomil z lat 90 , nigdy nie montowane z igiełkami. Stan doskonały . Trzymane w suchym garażu , nie sparciałe. Starszy pan je przechowywał lekko pod kątem i są na nich delikatne wybrzuszenia. Teraz na aucie są jeszcze starsze Stomile dętkowe...
Zastanawiam się ,czy można je jeszcze założyć? Wiem że wiek opony robi swoje, ale na wyjazdy weekendowe może wystarczą... Felga 5 bez rowków więc dętka musi być. A sami przyznacie ,że Fiacior na nowym Stomilu wyglądać będzie jak złoto.
Czy Waszym zdaniem jak kupię nowe dętki i założę będzie czuć na kierownicy / ściągać ? A może dętka tak rozepcha oponę, że te delikatne wybrzuszenia nie wpłyną na jakość prowadzenia ?
Macie takie doświadczenia? Sugestie.
666krolik
Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 cze 2020, o 22:18
Lokalizacja: Polska

Re: opony bezdętkowe

Postprzez Marcin125p » 28 lut 2021, o 21:24

Maksymalny wiek opony to 10 lat. Używałbyś kondomów z lat 90tych?
125p...ociech
Życie lepsze bywa, gdy obok 125p stoi Niva :)
forum fiata 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat
Avatar użytkownika
Marcin125p
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p
 
Posty: 4607
Dołączył(a): 22 lut 2012, o 01:04
Lokalizacja: Żukowo
Ranga: ORMO

Re: opony bezdętkowe

Postprzez arnold » 1 mar 2021, o 10:34

Jeśli jest zdeformowana, stara, choćby byłaby nóweczka, z dużą dozą prawdopodobieństwa opona rozejdzie się w najsłabszym miejscu. Wystarczy popatrzeć na filmy jak pracuje opona podczas normalnej jazdy. Weekendowy wyjazd niczym się nie różni wyjazdem codziennie do pracy. Nikt o zdrowych zmysłach nie powie Tobie, że to wspaniały pomysł.
Zamykam temat bo wielokrotnie na tym i innych forach zadawano te pytania.
Obrazek

Chętnie pomogę kolegom w sprawach mechanicznych.
forum fiat 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat forum polski fiat 125p
Avatar użytkownika
arnold
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p
 
Posty: 4504
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 23:20
Lokalizacja: Gliwice
Ranga: Król Spamu!

Poprzednia strona

Powrót do UKŁAD KIEROWNICZY I KOŁA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość