Witaj ! Anonimowy

Kupuje Fiata, TU zadajemy pytania odnośnie zakupu 125p

Re: Kupuje Fiata, TU zadajemy pytania odnośnie zakupu 125p

Postprzez lpopo » 8 maja 2020, o 14:18

Radio jest od nowszego modelu
To niesamowite, węgiel? A skąd Pan bierze węgiel?
lpopo
Forumowicz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 17:12
Lokalizacja: Warszawa/Praga Południe

Re: Kupuje Fiata, TU zadajemy pytania odnośnie zakupu 125p

Postprzez lpopo » 8 maja 2020, o 14:19

Sorki , nie mogłem się powstrzymać ;-)
To niesamowite, węgiel? A skąd Pan bierze węgiel?
lpopo
Forumowicz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 17:12
Lokalizacja: Warszawa/Praga Południe

Re: Kupuje Fiata, TU zadajemy pytania odnośnie zakupu 125p

Postprzez sokolnik » 8 maja 2020, o 21:40

Auto mocno skundlone, będzie trochę pracy, żeby doprowadzić je do oryginału. Pytanie, czy w ogóle chcesz dążyć do oryginału i jaki masz budżet ;)

Z rzeczy, które na szybko widać ze zdjęć:
- pas przedni nie jest od tego modelu – powinny być wąskie, poziome wloty,
- na przednich błotnikach nie powinno być bocznych kierunków (weszły dużo później),
- kratki wlotu powietrza na słupkach powinny być chromowane,
- na drzwiach powinny być chromowane listwy wzdłuż nadwozia (nie ma po nich nawet otworów),
- na progach powinny być chromowane listwy progowe (nie ma po nich śladu),
- na prawym przednim błotniku powinien być znaczek „Licencja FIAT”,
- przednie pozycjo-kierunki powinny mieć chromowane obwódki,
- listwy progowe są czarne plastikowe, zamiast srebrnych, bodajże aluminiowych.

Z drugiej strony w drzwiach są lampki, które odpowiadają temu rocznikowi, zgodna jest tapicerka, fotele, uchylne trójkątne szybki, licznik itp. Pod maską poza instalacją gazową chyba względnie oryginał, jest nawet lampka oświetlenia komory silnika. Nie potrafię stwierdzić, czy kolor w komorze silnika oryginalny – ale mocowanie zbiorniczków hamulcowych coś tam zdradza.

Wydaje się, że auto miało jakiś gruby remont blacharski z epoki, polegający na wymianie progów i lakierowaniu z zewnątrz. Przy okazji właściciel pozbył się listew ozdobnych. Mogło to być związane z jakąś stłuczką, stąd inny przedni pas i błotniki.

Powiem wprost - mnie ten Fiat nie zachwyca niczym, co mogłoby mnie skłonić do włożenia w niego jakiejś kasy. Pytanie czym zachwyca Ciebie? Jeśli będziesz chciał go zrobić na oryginał, to efektem będzie Fiat w najbardziej chyba pospolitym kolorze, nie umniejszając posiadaczom takich fiatów oczywiście, bo wszystko jest kwestią gustu. Chyba, że zawsze marzyłeś o Fiacie w takim kolorze?

Jedno trzeba mu oddać - nie wygląda na zgniłka. Więc jeśli cena jest atrakcyjna, to od biedy można przymknąć oko na niezgodności, ogarnąć mechanikę i parę lat sobie pojeździć tak, jak jest - dokładając listwy żeby jakoś wyglądał ;) A jak się w międzyczasie trafi coś fajniejszego, to bez straty sprzedasz.

Powodzenia w decyzjach!
bartek.
Avatar użytkownika
sokolnik
Forumowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 4 mar 2016, o 00:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Kupuje Fiata, TU zadajemy pytania odnośnie zakupu 125p

Postprzez jakubzaj » 10 maja 2020, o 10:28

Ok Dzieki. Stan blachy jest bardzo dobry nie ma praktycznie rdzy. Właśnie te listwy na drzwiach mnie zastanawiają ponieważ po zdjeciu tapicerki nie ma nawet nigdzie otowrów a drzwi wydają sie być oryginalne ponieważ są uchylne trójkątne szybki i lampki w drzwiach. No i ten tylny emblemat mnie zastanawia nigdy sie z takim nie spotkałem
https://www.fotosik.pl/zdjecie/608164535d824509
https://www.fotosik.pl/zdjecie/ed08ac32b1fb3f7f

Wie ktoś czy ten emblemat jest oryginalny ?
jakubzaj
Forumowicz
 
Posty: 15
Dołączył(a): 20 paź 2015, o 17:29
Lokalizacja: Wieluń

Poprzednia strona

Powrót do FORUM OGÓLNE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość